شنبه, 26 خرداد,1403

شب شعر عاشقانه ها، شب یلدا در باغ کتاب برگزار می شود

27 آذر 1398 17:19 | 1 نظر | 8330 بازدید | امتیاز: 5 با 3 رای

در آستانۀ شب یلدا و به همین مناسبت، محفل ادبی هنری با عنوان «شب عاشقانه‌ها» در روز جمعه از سوی باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در این محفل، شاعران نام‌آشنایی از جمله محمدرضا عبدالملکیان، مرتضی امیری‌اسفندقه، ناصر فیض، رضا نیکوکار، محمدسعید میرزایی، محمدمهدی سیار، محمدجواد آسمان، میلاد عرفان‌پور، مژگان عباسلو، اعظم سعادتمند، سیده‌تکتم حسینی، افسانه غیاثوند، مریم آریان، مبین اردستانی، سعید پورطهماسبی، فاطمه فهیمی، المیراسادات شاهان، حسن صنوبری و ... حضور دارند و جمعی از ایشان شعرهای عاشقانۀ خود را برای مهمانان و علاقمندان شعر و ادب قرائت می‌کنند. اجرای این برنامه را سعید بیابانکی شاعر سرشناس بر عهده خواهد داشت. همچنین آواز سروش بخشش خواننده توان‌مند کشورمان و سنتور احمد جعفری در این برنامه موسیقی عاشقانه را با شعر عاشقانه همراه خواهد کرد

یکی از اهداف اصلی این برنامه ارائه و رونمایی شکل فاخر و ارزشمندی از شعر عاشقانه و جذب مخاطب عمومی به سمت آن است؛ مخاطبی که روزانه با انبوه عاشقانه‌های ضعیف و مبتذل بمب‌باران می‌شود. امری که باعث شده شعر عاشقانه در اذهان عمومی به نوعی شعر سطحی تقلیل پیدا کند و پیوندهای محکمش را با عاشقانه‌های درخشان ادبیات فارسی کمرنگ کند.

این برنامه نخستین برنامه «کانون شعر عاشقانه» باغ کتاب است که هرفصل یک‌بار در باغ کتاب برگزار شود.

زمان برگزاری نخستین «شب عاشقانه‌ها» جمعه 29 آذر، از ساعت 17:30 و محل برگزاری آن «باغ کتاب ‏تهران» (واقع در میدان ونک، بزرگراه حقانی _مسیر غرب به شرق_ بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانۀ ملی)، خواهد بود.


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

اخبار شعر
چهارشنبه, 27 آذر,1398 | 05:55 ب.ظ
بس درازستی ای شب یلدا
لیک با زلف دوست کوتاهی